SPRETECH J.K.

Kontakt

Adres:
40-681 Katowice, ul. A. Grottgera 16
Telefon:
32 202 91 90
Fax:
32 202 62 82
Czynne Pon-Pią:
8:00 do 16:00
Czynne Sobota:
8:00 do 13:00

Video

O NAS

Spretech w kilku słowach.
Nasza firma produkuje sprężyny techniczne od 1984 roku. Jesteśmy firmą z długoletnią tradycją i doświadczeniem. Produkujemy sprężyny zgodnie z normami polskimi i zagranicznymi zapewniamy najwyższą jakość wyrobów i usług.
Twój doradca w sprężynach.
Nasza filozofia współpracy z Klientem opiera się na kilku podstawowych zasadach:
wytwarzanie wyrobów i usług służących zawsze zaspokojeniu potrzeb zgłaszanych i oczekiwanych przez naszych Klientów
zapobieganie powstawaniu wad
włączenie wszystkich pracowników do wspólnego działania
stworzenie warunków do wykonania niezawodnego wyrobu i usługi
spełnianie wymagań technicznych i jakościowych naszego Klienta
zmierzanie do maksymalnej trwałości i niezawodności produkowanych wyrobów

GALERIA.

ZAKRES USŁUG

Sprężyny śrubowe walcowe naciskowe produkowane są ze specjalnej stali sprężystej w zależności od ich przeznaczenia. Wówczas, gdy siła nacisku działa wzdłuż osi sprężyny ma miejsce prawidłowa jej praca.
Sprężyny śrubowe naciągowe / rozciągowe zaprojektowane są do pracy na rozciąganie.
Sprężyny naciskowe stożkowe są wykorzystywane zamiast sprężyn śrubowych walcowych naciskowych w wypadkach, gdy ograniczona jest przestrzeń w kierunku osiowym. Dzięki stożkowemu kształtowi sprężyny przy jej całkowitym ściśnięciu możliwe jest wchodzenie zwojów jeden w drugi.
Sprężyny skrętowe są zwijane cylindrycznie, a ich zastosowanie odnajdujemy w przypadkach osiowych obciążeń, których przykładem może być ruch kołowy. Sprężyny te osadzane są na wałach, trzpieniach, których zewnętrzna średnica powinna być mniejsza niż średnica wewnętrzna sprężyny w celu zapewnienia luzu pomiędzy wałem a sprężyną.
Dzięki możliwościom łączenia sprężyn w pakiety możliwe jest uzyskanie zróżnicowanych sił. Specjalnie dobierane materiały sprężyny oraz precyzyjne jej wykonanie sprawia, że nie zmienia ona swoich parametrów.
Spręzyna podobna do sprężyn naciągowych / rozciągowych, stosowana do zewnętrzbnej osłony przewodów, kabli itp.
Elementy sprężyste wykonywane indywidualnie wg specyfikacji zamawiającego.
Sprężyny spiralne płaskie produkowane są z ukształtowanego materiału taśmowego, który wstępnie jest obciążony w celu utworzenia ciasnego zwoju. Możliwe jest całkowite lub częściowe rozwinięcie tego rodzaju sprężyn. Sprężyny te dzięki swej zdolności wywierania stałej siły w zakresie ugięcia znajdują zastosowanie w ruchu liniowym.
Sprężyny z materiałów o przekroju prostokątnym są rodzajem sprężyn naciskowych o wysokiej jakości. Dzięki swoim parametrom znajdują zastosowanie w sprzęgłach, zaworach, mocowaniach, prasach oraz miejscach, w których wymagana jest wysoka wytrzymałość na obciążenia.

SPRETECH J.K. 40-681 Katowice, ul. A. Grottgera 16